01-07-2010 – De indeling van de kruising en de op- en afritten naar en van de A15 met de Clydeweg en Welplaatweg is weer in oude staat hersteld, met twee opstelvakken om linksaf te gaan richting de A15-Botlektunnel. Dit na een groeiend aantal klachten van weggebruikers die met name in de avondspits erg lang moesten wachten om de A15 op te kunnen.
Nieuwsbericht
Op- en afritten A15-Clydeweg en Welplaatweg stromen weer door
Toen in 2009 de verkeerslichten op de kruisingen werden vernieuwd, zijn ook de opstelvakken aangepast. Tot dat moment waren er twee opstelvakken voor linksaf, waarvan de rechter ook bestemd was voor rechtdoorgaand verkeer. Vanwege een ernstig ongeval in het verleden, drong het Korps Landelijke Politiediensten er al jaren op aan om de indeling van deze kruising te wijzigen. Dat gebeurde dus in 2009.
Vanaf dat moment was er nog één opstelvak voor linksaf naar de A15-Botlektunnel. Dat bleek te weinig voor het verkeersaanbod, met als gevolg filevorming. Vooral in de avondspits stroomde het verkeer slechts moeizaam door. Het aantal klachten bij Rijkswaterstaat en De Verkeersonderneming groeide per week. Zeker toen bij Exxon Mobil van januari tot en met maart 2010 dagelijks zo’n 1200 contractors aan de slag gingen.
Toen het Havenbedrijf dit voorjaar ging asfalteren op deze kruising, zijn de opstelvlakken weer aangepast aan de oude situatie. Dit in overleg met de politie Rotterdam-Rijnmond, Rijkwaterstaat en het Havenbedrijf Rotterdam. De wachtrijen en dus de klachten horen weer tot het verleden.
Eind goed al goed? Nou nee. De Welplaatweg kan een extra stroom verkeer in de vorm van contractors niet aan in de spits. Bij een volgende plantstop met veel externe contractors kan mobiliteitsmanagement de verkeersstroom beperken. Te denken valt aan collectief vervoer, carpoolen, verschoven werktijden, etc. De Verkeersonderneming kan hier bij helpen! Neem hiervoor contact op met Arnold Helfrich.
- Snel op weg
